VEDLYS

Pasiruošimas

Atsivežkite gerą nuotaiką, pozityvias mintis ir atviras širdis. Atsivežkite savo brangiausius žmones. Pasirūpinkite, kad būtų jauku ir šilta. Nepamirškite palapinės, kilimėlio, miegmaišio, natūralių priemonių nuo vabzdžių ir žibintuvėlio :) Atsivežkite įvairių mielų daikčiukų, muzikos insrumentų, kurių, jūsų manymu, gali prireikti.

Geriamas vanduo

Bendruomenės dėka renginio vietoje jau turime vandens gręžinį! Švaraus, geriamo vandens galėsite prisipilti iš jo.

Maistas

Renginio metu veiks kelios valgyklėlės: bus galima paskanauti nuostabiai gardžių, gerai subalansuotų, sveikų vegetariškų ir veganiškų patieklų, rankų darbo saldumynų, naminės duonos. Žaliavalgių kampelyje galėsite paskanauti sveiku žaliu gyvu maistu. Viskas bus gaminama su didele meile, iš kiek įmanoma sveikesnių ekologiškų produktų. Jus turite rūpintis savo dvasia, taip pat – rūpintis savo kūnu. Būkite sau geri :)

Atsisakome vienkartinių indų, todėl atsivežkite dubenėlius, puodelius ir įrankius! Juk daug smagiau valgyti iš mylimų indų. Bus įrengtos plovyklos, kuriose galėsite juos išsiplauti.


VAIKAI

Vaikai Gaia šventėje yra labai laukiami!

 • Mažiesiems dalyviams nusimato daug linksmybių.
 • Renginio vietoje yra negilus, draugiškas vaikams, paplūdimys.. :)
 • Vaikai iki 12m. (imtinai) įleidžiami nemokamai.

AUGINTINIAI

 • Mes labai mylime gyvūnus, tačiau jei atvykstate su savo augintiniu, esate už jį atsakingi ir privalote užtikrinti, jog nebūtų keliama grėsmė aplinkiniams ar kitiems gyvūnams, jaukiamos ar teršiamos renginio erdvės.
 • primygtinai prašome laikyti šunis ant pavadėlio viso renginio metu (nors mums, kaip tikriausiai ir jums, nesinori riboti augintinių laisvės, tačiau palaidi šunys, ypač kai jų susirenka daugiau, tampa sunkiai suvaldomi bei gąsdina vaikus, kurių pas mus tikrai daug).
 • Asmenys, nepasirūpinantys savo augintiniais, gali būti paprašyti išvykti.

ŠVARA

Švaros (ekologijos) klausimas yra labai svarbus. Būkite atsakingi už savo elgesį. Tegu kiekvienas jūsų veiksmas būna sąmoningas. Būkite dėkingi. Leiskite Žemei pajausti jūsų meilės prisilietimą :)

Šokio ritualo erdvė

RŪPINKITĖS ŠOKIŲ AIKŠTELE KAIP SAVO NAMAIS, KAIP ŠVENTOVE. Jeigu akis užkliūna už kokios nors šiukšlelės – pakelkite ją. Tavo prisidėjimas, tavo įnašas yra labai svarbūs.

ŠOKIO ERDVĖJE – NERŪKOMA. Tegu energija laisvai sklinda, kur panorėjus – netrukdyk jai. Jeigu rūkymas yra neišvengiamas – prašome tai daryti už aikštelės ribų.

Šokio vieta yra ritualo erdvė, į kurią turėtum ateiti atviru Protu ir Širdimi. Pajausk Motiną Žemę, pajausk Dangų. Tiesiog leisk tėkmei tekėti.

Ritualinė ugnis

Gerbk Ugnį. Ji galinga, švari ir valanti. Prižiūrimas ritualinis laužas bus įžiebtas atidarymo metu ir degs iki renginio pabaigos. Niekada nemeskite į ugnį šiukšlės ar nuorūkos!

Plastikas

Pagalvokite apie alternatyvius pakavimo būdus: naudokite kartonines dėžes, įvairius pintus, medžiaginius krepšelius ir pan.

KUO MAŽIAU PLASTIKINIŲ MAIŠELIŲ! TRUPUTĮ PASISTENKITE!

Jeigu matote besimėtančią plastikinę šiukšlę – ją pakelkite. Nelikite abejingi. Pats laikas pasirūpinti savimi ir gamta. Vieną dieną jum bus už tai atlyginta.

Maistas festivalio metu bus patiekiamas depozitiniuose kokosiniuose induose, gėrimai pilami į daugkartinius puodelius, naudosime ekologiškus šiaudelius. Visi indeliai yra draugiški gamtai.

Atsineškite savo indus – maistą gausite pigiau!

Rūšiavimas perdirbimui

Labai prašome PLASTIKĄ, POPIERIŲ ir SKARDINES, jei tokių atsirastų, mesti į tam tiksliui specialiai įrengtas šiukšliadėžes. Atsižvelkite į tai labai rimtai. Jūs esate gamtos dalis – nepalikite po savęs jokių industrijos pėdsakų.

Stiklas

Jei atsivežėte stiklinės taros – būkite ypatingai dėmesingi: stiklo šukės kelia miško gaisro ir susižeidimo grėsmę.

Nuorūkos

Jeigu jūs vis dėlto rūkote, nuorūkoms susidėti naudokite nešiojamas pelenines, kurios bus dalinamos prie vartų.
NENUMESKITE NUORŪKOS ANT ŽEMĖS. Žemė – šventa. Ji jus nešioja visa jūsų gyvenimą :)

Higiena

Stenkitės vengti sintetiniu pagrindu pagamintų prausimosi priemonių. Niekada jų nevartokite ežeruose, upėse, kituose vandens telkiniuose. Jeigu vis dėlto yra būtinybė nusiprausti su muilu – naudokite ekologiškas, kuo natūralesnes priemones, kuriomis mus aprūpina pati gamta. Atminkite, kad minkštas paviršinis telkinių vanduo geriausiai pasirūpins jūsų kūnu.

PRIEMONĖS NUO UODŲ

Uodams atbaidyti yra daug natūralių būdų. Pabandykite šviežią citriną, natūralius smilkalus, laužo dūmus, natūralius eterinius aliejus, degutą. Uodai labai nemėgsta citrinžolės ir gvazdikėlių kvapo. Tačiau geriausiai juos ignoruoti – tai tikrai padeda:)

Laužai

Būkite ypatingai atidūs!!! Vasaros metu miškai ypatingai sausi.
LAUŽAVIETĖS GRIEŽTAI DRAUDŽIAMOS MIŠKE IR ANT SAMANŲ. Be to, kad samanos dažnai būna itin sausos, jos dar yra ir minkštas gyvas kilimas. Jūs gi niekada nekuriate laužo ant kilimo namuose :)
Darykite tai tik numatytose vietose.
Ugniavietė prie kavinių yra tinkama vegetariško maisto gamybai, vandeniui virtis.

Mašinos ir kemperiai

Būtinai paimkite pakeleivių!
Jūs turėsite palikti mašiną specialioje stovėjimo aikštelėje, esančioje prie įvažiavimo į renginį. Kemperiai gali būti statomi arčiau tam skirtoje pamiškėje įsigijus leidimą.
Statyti automobilius ant miško paklotės – griežtai draudžiama!


SVAIGALAI

Šventės metu ALKOHOLIS ir KVAIŠALAI YRA NEPAGEIDAUJAMI !!!

Alkoholis, kaip žeminantis sąmonę, slopinantis gilesnę pajautą, intuiciją, telepatiją ir kitas prigimtines žmogaus galias, yra nesuderinamas su sambūrio tikslais.

Svaigalai, kuriuos vartojate, veikia ne tik jus – jūsų elgesys ir sukuriama atmosfera daro įtaką ir aplink esantiems, todėl labai prašome viso šito vengti.


Kaip atvykti?

Renginys vyksta nuostabiose Šalčios upės apylinkėse, Nevainionių miške, Dzūkijoje.

Koordinatės: 54.324056, 24.996944
Google Maps: „Šalčios hidrografinis draustinis“

Automobiliu

Iš Vilniaus važiuokite A4 keliu Druskininkų kryptimi iki Pirčiupių, tada pasukite į 105 kelią link Eišiškių. Pervažiuokite tiltą per Šalčią ir tarp 6 ir 7 kilometro stulpelių sukite kairėn į miško keliuką ties mediniu ženklu "Nevainionių miškas". Toliau sekite nuorodas.

Iš Kauno važiuokite iki Vilniaus, tada sukite link Druskininkų į A4 kelią. Toliau vadovaukitės instrukcijomis važiuojantiems iš Vilniaus.

VIEŠUOJU TRANSPORTU

Autobusu iš Vilniaus:

 • Važiuokite autobusu Vilnius–Varėna per Eišiškes iki Žygmantiškių stotelės.
 • Paeikite keliu apie 800m. į priekį ir sukite kairėn į miško keliuką ties mediniu ženklu "Nevainionių miškas".
 • Toliau sekite nuorodas (arba GPS navigaciją).

Autobusai iš Vilniaus autobusų stoties išvažiuoja:

 • pirmadienį, trečiadienį – penktadienį: 09:10, 14:40;
 • antradienį: 09:10;
 • sekmadienį: 14:40;

Kelionė autobusu užtruks apie 1 val., nuo Žygmantiškių stotelės teks paeiti apie 3km (dar ~40 min.).

Iki Pirčiupių važiuoja gan dažnai, tačiau dar liktų įveikti beveik 10 km.